Systemy fotowoltaiczne

Fotowoltaika znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, ale coraz częściej stosowana jest w gospodarstwach domowych. Instalacja systemu fotowoltaicznego w swoim domu niesie wiele korzyści. W Polsce średni czas oczekiwania na zwrot z instalacji paneli wynosi średnio 5 lat.
Obecnie czas ten znacznie się skraca ze względu na coraz lepsze uwarunkowanie słoneczne w Polsce. Przy odpowiednim doborze całej instalacji fotowoltaicznej rachunki w skali całego roku nie przekroczą kilkudziesięciu złotych.

Przydomowe elektrownie słoneczne są nie tylko rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ wykorzystują odnawialne źródło energii, ale także ekonomicznym, gdyż pozwalają zredukować wydatki na prąd. Panele fotowoltaiczne to kluczowy element instalacji solarnych. Dobrze dobrane i zamontowane w odpowiedniej lokalizacji panele słoneczne mogą znacząco przełożyć się na oszczędności w rodzinnym lub firmowym budżecie, będąc przy tym rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Nic dziwnego, że panele PV są coraz częściej widywane na dachach i w ogrodach, tak domów mieszkalnych, jak i przedsiębiorstw.

panele fotowoltaiczne Kraków

Jaki system fotowoltaiczny do Twojego domu ?

Nowy system rozliczania prosumentów zakłada, że każdą kWh energii wprowadzoną do sieci - odbierzemy 0,8kWh dla instalacji 10kWp. Dla instalacji powyżej 10kWp za każdą wyprodukowaną kWh odbierzemy 0,7kWh. Pod uwage należy wziąć roczną wyprodukowaną ilość energii przez instalację. Średnio wynoki ona ok 950 do 1000kWh/kWp. Kluczowym parametrem jest informacja na temat zużycia prądu w ciągu roku - można taką informację uzyskać z rachunków za energię.

Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednią instalację w taki sposób, aby wyprodukowana energia odpowiadała rocznemu zużyciu.

Zalecane moce instalacji fotowoltaicznych do domów:

montaż fotowoltaiki w Krakowie