Artykuły Budowlane


Szpachlowanie i gładzenie krok po kroku


Oba te procesy przygotowują ściany do malowania lub tapetowania. Dzięki nim ostateczna warstwa dekoracyjna prezentuje się tak, jakbyśmy mogli tego oczekiwać. Więcej..


Jak wybrać ekipę remontowo - budowlaną?


Nie można za wszelką cenę oszczędzać na robociźnie (tanio nie zawsze oznacza dobrze). Wynajęcie taniego fachowca, którego pracę trzeba będzie poprawiać podniesie koszt remontu.Jeśli zainwestujemy w droższe, ale lepsze jakościowo materiały koszty okażą się wyższe, ale po wykonanych pracach nie będziemy zawiedzeni. Naszym podstawowym warunkiem powinna być wysoka jakość prac remontowo-budowlanych. Więcej..


Prace wykończeniowe w pomieszczeniach


Po wymurowaniu ścian i postawieniu dachu kolejnym etapem jest wykończenie wnętrza domu. Bez względu na to, czy projekt będzie wykonany przez architekta, czy też sami decydujemy o wykończeniu, jedną z najważniejszych czynności jest ustalenie gdzie i jak chcemy rozmieścić instalacje elektryczną oraz wodną. Więcej..


Wybór kolorów do wnętrz


Na to, jak postrzegamy kolor, wpływa kilka różnych czynników: zdolność ścian do odbijania światła, jakość i ilość światła, wielkość malowanej powierzchni... Więcej..


Malowanie szablonem


Na pewno spotkałeś się już kiedyś ze wzorem namalowanym na ścianie przy pomocy szablonu malarskiego. Prezentował się pięknie, prawda? Szablon to prosty sposób, by nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter, przykuć uwagę... I nie jest to wcale trudne! Wystarczy trzymać się kilku podstawowych wskazówek Więcej..


Przygotowanie ścian do malowania


W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania. Wielu korzysta z ofert rynku wtórnego, duża jednak część wybiera mieszkania nowopowstałe - a tym samym niewykończone. Więcej..


Ile kosztuje budowa domu?


W zależności od zastosowanych rozwiązań, od których zależy zużycie energii, koszty budowy identycznego domu mogą się różnić o kilkanaście procent.Więcej..


Zaskakująca historia farb do malowania wnętrz


Urządzanie wnętrz jest niezwykle fascynującym zajęciem, jednak staje się jeszcze bardziej ciekawe, gdy zna się stojącą za tym historię. Wspaniale jest spojrzeć przez okno i pomyśleć sobie o historii jaka stoi za ich stworzeniem całe wieki temu. Albo podczas malowania ścian uprzytomnić sobie, że malowanie nie zawsze było takie łatwe.Więcej..


Malowanie ścian w pokoju dziecięcym


Jaka powinna być idealnZaskakująca historia farb do malowania wnętrza ściana dziecięcego pokoju? Nie tylko pomalowana na ulubiony kolor dziecka, ale przede Więcej..