elewacje

Zielone Ściany

Ogrody wertykalne

Nowoczesny i nowatorski pomysł na ogród … w pionie. budowa domów kraków - oferta: zielone ściany

Wykorzystanie pustych ścian, urozmaicenie wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz budynków.
Pionowy ogród to ściana pokryta różnymi rodzajami roślin. Może ona być zamontowana w dowolnym miejscu na zewnątrz jak i wewnątrz, nawet w pomieszczeniach bez światła słonecznego, np. w biurach i podziemnych parkingach - wtedy instaluje się oświetlenia sztuczne. Ściana jest bardzo lekka. Cały ciężar roślin i metalowej ramy to z reguły mniej niż 30 kg/m2. Niektóre technologie przewidują 50-60 kg/m2.
Zielone ściany – zielone ogrody są elementem kontrastującym z urbanizacją miasta, z betonem, szkłem. Bardzo dobrze komponują się z drewnianymi wykończeniami.

Jak to jest wykonane ?

Rośliny rosną bez gleby w odpowiedniej włókninie i przy regularnym, automatycznym podlewaniu, nawożeniu oraz prawidłowym oświetleniu rozrastają się jak w normalnym ogrodzie. Zielone ogrody nawilżają i oczyszczają powietrze, korzystnie wpływając na naszą kondycję. Samopoczucie poprawia również ich wygląd, często niespotykane połączenia, niemożliwe do uzyskania kombinacje w ogrodach normalnym są w przypadku ścian z ogrodami wertykalnymi rzeczywistością. Wiele osób ucieka w wolnych chwila za miasto, w góry, do lasu … w poszukiwaniu natury. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy tą naturę na wyciągnięcie ręki. Ogrody te bardzo dobrze sprawdzają się w zastosowaniu jako wykończenia ścian w biurach oraz pomieszczeniach użytku publicznego. Tworzą one harmonię i wprowadzają pozytywne emocje dla pracowników oraz klientów.

budowa domów warszawa - kraków: zielone ściany

„Rama metalowa jest wieszana na ścianie. Zdarzają się przypadki kiedy stosuje się ramę wolno stojącą. Dzięki temu jest zapewniona warstwa powietrza, która służy jako wyśmienity izolator termiczny i dźwiękowy.

Gruba na centymetr warstwa PVC jest przynitowana do ramy. Zapewnia ona konstrukcji pewną dozę sztywności i sprawia że będzie ona wodoszczelna. Warstwę poliamidowego filcu należy przymocować do PVC. Ta warstwa jest odporna na działanie korzeni, a jej właściwości zapewnia równomierne rozprowadzanie wody. to na tej właśnie warstwie rosną korzenie. rośliny umieszcza się na niej w formie nasion, sadzonek lub szczepek, gęstość sadzenia powinna wynosić około 30 roślin na metr kwadratowy. Podlewanie i nawożenie odbywa się automatycznie, następuje od góry. Wodę kranową należy wzbogacić suplementami odżywczymi.. Całkowita masa Wertykalnego Ogrodu, włączając w to rośliny i ramę, nie powinna przekraczać 30kg na metr kwadratowy. Dlatego pionowy ogród może być umieszczony na każdej ścianie bez ograniczeń względem jej grubości czy wysokości.”